Cykl konferencji „Fakty i mity o mleku”

W Domu Kultury Kolejarza w Krakowie w miniony piątek 8 kwietnia 2016 r., odbyła się kolejna konferencja w ramach projektu pn. Cykl konferencji „Fakty i mity o mleku”. Organizatorem konferencji była Polska Izba Mleka.

Tematem przewodnim konferencji był wpływ zbilansowanej diety i prawidłowych nawyków żywieniowych na zdrowie dzieci i młodzieży, w kontekście osteoporozy. Udział w konferencji wzięło ponad 100 osób reprezentujących zarówno przedszkola, szkoły oraz lekarze i dietetycy, zaangażowani w działania związane z profilaktyką zdrowia i zdrowego trybu życia. 

Prelegentami spotkania byli: dr n. med. Irena Białokoz-Kalinowska z Kliniki Pediatrii i Zaburzeń Rozwoju Dzieci i Młodzieży Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, mgr Dominika Mękal z Centrum Radioterapii Amethyst Warszawski Uniwersytet Medyczny Szpital Wielospecjalistyczny im. Stanleya Dudricka w Skawinie oraz mgr Anna Kosińska, dietetyk z Krakowskiego Centrum Dietetyki. Zaproszeni eksperci podkreślali zależność pomiędzy wpływem wartości odżywczych nabiału, w tym mleka i produktów mlecznych a skutkami jakie są wywołane w przypadku ich braku.

 

Więcej informacji w poniższych dokumentach: 

informacje o prelegentach

informacje o konferencji

 

Cykl konferencji „Fakty i mity o mleku” został sfinansowany z Funduszu Promocji 04081283Mleka.

04081302

04081311

04081309