Po raz pierwszy dostępna jest usługa zaproszeń o świadczenie usług publicznych

Minął dziesięć lat od uruchomienia Public Service Loan Forgiveness (PSLF), co oznacza, że ​​niektórzy kredytobiorcy mogą w końcu wypożyczyć pożyczki przez program. Po raz pierwszy od początku PSLF jest już dostępny wniosek o usunięcie kredytów.

Kto kwalifikuje się do przebaczenia pożyczki na usługi publiczne?

W 2007 r. Prezydent George W. Bush podpisał ustawę, która wprowadziła zamiatanie systemu pożyczek studenckich. Jedną z najbardziej zauważalnych zmian było uruchomienie Public Service Loan Forgiveness. W ramach tego nowego programu rząd pożyczyłby pożyczki osobom pracującym w agencjach rządowych lub organizacjach non-profit po 10 latach służby.

Istnieje kilka kryteriów, które musisz spełnić, aby kwalifikować się do PSLF:

Pracuj w agencji rządowej, organizacji non-profit zwolnionej z podatku lub nieobjętej niedochodem organizacji świadczących usługi publiczne.
Pracuj w pełnym wymiarze czasu pracy, co oznacza, że ​​Twój pracodawca klasyfikuje Cię jako pełnoetatowy lub pracujesz co najmniej 30 godzin w tygodniu
Czy pożyczki federalnego programu pożyczek bezpośrednich; inne kredyty studenckie, w tym prywatne, nie są kwalifikowalne.
Zrób 120 płatności kwalifikacyjnych podczas pracy dla kwalifikującego się pracodawcy PSLF. Kwalifikującymi się płatnościami są płatności dokonywane w ramach planów spłat kredytu (IDR).
Dopłaty dokonane po 1 października 2007 r. Kwalifikują się do PSLF. Jeśli pracowałeś w organizacji non-profit lub agencji rządowej i dokonywał płatności przed tą datą, nie liczą się one na wypożyczenie pożyczki.

Obecnie nie ma limitu na ile można sobie wyobrazić rząd, jeśli spełniasz wymagania. Twoje pożyczki zostaną usunięte po 10 latach kwalifikujących się płatności.

W programie PSLF uczestniczy ponad 600 000 osób. Mimo że w programie PSLF mogą ulec zmianie w przyszłości, wszelkie zmiany miałyby wpływ tylko na nowych kredytobiorców. Obecni kredytobiorcy nadal kwalifikują się do PSLF.

Skąd mam wiedzieć, czy spełniono wymagania kwalifikowalności w zakresie usług publicznych?

Jeśli pracowałeś / a Pan / Pani dokonywał płatności od 2007 roku, ale po prostu słyszałeś o programie, możesz nadal ubiegać się o PSLF.

Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się, czy jesteś uprawniony, wypełnij i złożyć formularz Employment Certificate for PSLF. Możesz przesłać formularz raz w roku lub za każdym razem, gdy przestawisz pracodawców. Federalna agencja pomocy studentów bada formularze i informuje, czy pracodawca, płatności i pożyczki kwalifikują się do PSLF.

W ten sposób wiesz, gdzie stoisz i nie masz żadnych niesmacznych niespodzianek po zrobieniu 10 lat płatności.